Program „Dobry Start” - 300 złotych na wyprawkę do szkoły

2018-06-13 05:06:00 Aktualności

PROGRAM „DOBRY START” – 300zł dla każdego dziecka

300zł – dla każdego uczącego się dziecka, bez względu na dochody – tyle wynosi świadczenie z Rządowego Programu pn. „Dobry Start”.
Świadczenie to przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobę uczącą się do ukończenia 20 roku życia., a w przypadku legitymowania się orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 24 roku życia.
Wnioski o wypłatę świadczenia od 1 lipca, będzie można składać online poprzez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov (portal Emp@tia) oraz bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia także droga tradycyjną, w wersji papierowej. Mieszkańcy Chorzowa wnioski w formie papierowej będą mogli składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie,  z siedzibą przy ul. Kruszcowej 22, w Dziale Świadczeń Rodzinnych i  Świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego tj. w miejscu składania wniosków na świadczenia „Rodzina 500+”.
Wnioski można składać do 30 listopada br., przy czym złożenie kompletnego wniosku do końca sierpnia, to gwarancja wypłaty świadczenia nie później, niż do 30 września br.
Szczegółowe informacje, dotyczące zasad korzystania ze świadczenia wraz z formularzem wniosku, dostępne są na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie pod adresem:
 http://www.opschorzow.pl/swiadczenia-rodzinne/program-dobry-start.html .
 Ponadto Śląski Urząd Wojewódzki dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku 
o świadczenie uruchomił infolinię pod numerem telefonu: 32/606 30 03. Będzie działać do 31 sierpnia 2018r. w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.