Transport z miejskiej zbiórki jest już w Tarnopolu

2022-03-08 13:37 Aktualności

Od soboty z bazy logistycznej na Niedźwiedzińcu wyjeżdżają tiry w kierunku Ukrainy. Część dociera bezpośrednio do Tarnopola, a pozostałe są przeładowywane we Lwowie. Do naszego miasta dotarła też ciężarówka pełna darów z Iserlohn, naszego miasta partnerskiego w Niemczech.

Przypomnijmy: zbiórka, która trwała w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W jej trakcie udało się zebrać ogromną ilość potrzebnych rzeczy, które trafią do Tarnopola, naszego miasta partnerskiego w Ukrainie. Kolejnym wyzwaniem jest organizacja transportu i sprawne przekazanie efektów zbiórki stronie ukraińskiej.

Na razie, mimo trudnych okoliczności, płynące z Chorzowa wsparcie trafia do celu. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki zaangażowaniu firm oraz osób prywatnych, które nieodpłatnie decydują się na udzielenie pomocy w tym zakresie. Z Chorzowa wyjechało już kilka tirów. W każdym z nich znajdują się średnio 33 palety. Każdy samochód waży od 10 do 12 ton.

Dzięki uprzejmości firm ArchiDoc SA oraz Rhenus Office Systems naszą miejską zbiórkę mogliśmy prowadzić na taką skalę. W transporcie pomoagają nam natomiast również firmy In Post, Fakro i Future Processing Ukraine.

Pomoc humanitarna dla potrzebujących, dzięki szybkiej reakcji i skuteczności naszych przyjaciół, dotarła też z Iserlohn. Ten transport, po przeładunku, w którym pomogła sprawna ekipa ze Śląskiego Klubu Goliat, wkrótce wyjedzie w kierunku Ukrainy.


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.